Українцям два рази до кінця року підвищать пенсії: коли і кому чекати надбавки

Українським пенсіонерам у липні та грудні цьогоріч підвищать пенсії.

Українцям обіцяють пенсію в 7 тис. грн: хто зможе її отримати і що потрібно знати

“Апостроф” розповідає детальніше.

Липень

З 1 липня влада планує підвищити прожитковий мінімум для непрацездатних майже на сто гривень: з 1 769 грн до 1 854 грн. Також планується збільшення мінімальної пенсії до 1 854 грн.

Крім того, збільшать надбавки та підвищення до пенсії. Мова йде про надбавки за понаднормовий стаж, учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо. Так, доплата за кожен рік стажу понад 35 років для чоловіків та 30 років для жінок – підвищиться на 85 копійок.

Більш значну надбавку отримають пенсіонери у віці 75-80 років, які мають трудовий стаж від 25 років для чоловіків, 20 років для жінок. Вони отримуватимуть пенсію не менше 2 500 грн та щомісячну надбавку 400 грн. Всі перерахунки зроблять автоматично.

Наразі пенсіонери старше 80 років отримують щомісяця по 500 грн до пенсії, незалежно від її розміру.

Грудень

З 1 грудня уряд України планує ще одне підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних – до 1 934 грн (+80 грн). Перераховані пенсії та надбавки у липні – будуть ще раз перераховуватися у грудні вже. Таким чином, мінімальна пенсія з грудня не може бути менше 1 934 грн, а доплата за кожен рік стажу понад 35 років (30 років для жінок) збільшиться ще на 80 копійок. Так, у пенсіонера з трудовим стажем 45 років пенсія в грудні стане більше на 16,5 грн в порівнянні з нинішньою.

Раніше “Апостроф” повідомляв, що в Україні хочуть підвищити пенсії чорнобильцям.

Джерело