Українець встановив новий рекорд на параплані

Читати новину: Російською

Український парапланерист Богдан Базюк подолав понад 350 км, пролетівши від Київської до Миколаївської області, повідомляє Абзац.

21 травня українець Богдан Базюк пролетів на параплані з Київської області в Миколаївську. Повітряна подорож українця стала рекордною м за дальністю в Європі протягом 2020 року, передає пресслужба профільної компанії параглайдингу Nova.

Переліт зайняв близько семи з половиною годин, Базюк подолав 353,3 км із середньою швидкістю 46 км на годину.

За словами спортсмена, стартував він спільно з друзями-парапланеристів. Дружина спортсмена також стежила за польотом, супроводжуючи компанію на машині. Примітно, що перша спроба встановити рекорд Базюк була невдалою – він приземлився після 50 км польоту. Другу спробу він зробив в той же день о 12:15.

«Один з моїх друзів, – каже Богдан Базюк, – на той час уже пролетів 120 км. Приблизно через годину він сказав, що приземлився в не великому селі всього через 150 км».

Після цього друзі сказали Базюку, що потрібно продовжувати політ. Незабаром він потрапив у сильний прямий потік і близько години пролетів, за оцінкою самих планеристів, у важких умовах – температура повітря була від -8 до -9 градусів за Цельсієм.

«Десь увечері я написав повідомлення своїм друзям, що, ймовірно, приземлюся близько Вознесенська. Так це і сталося, вони були всього у 20 км, коли я врешті-решт торкнувся землі. Дуже хочеться підкреслити, що на той час було вже практично 8 вечора. Необхідно відзначити те, що я просто люблю, літати до заходу!» – підсумував спортсмен.