Українські фрилансери стали частіше працювати з іноземцями

Популярність фрилансу набирає обертів в Україні. Число українських фахівців, що працюють в такому форматі з міжнародними клієнтами, за два роки збільшилася на 31%.\, пише Абзац із посиланням на UBR.ua.

Середній дохід фріланс-фахівця з 1 кварталу 2019 го по аналогічний період 2021 року зріс на 18%, а загальні зарахування – на 55%, виходить з даних міжнародної платіжної платформи Payoneer. Однак ні кількість, ні суми не зазначаються.

Трохи більше половини зарахувань припадає на п’ять найбільших міст: Київ (23%), Харків (13%), Львів і Дніпро (по 7%) і Одесу (5%).

Читайте такожЯк українцям дистанційно оформити пенсію: інструкція

Число працюючих з іноземними компаніями фрилансерів найзначніше зросла за два роки в Харкові і Дніпрі – в півтора раза. На 35% зараз їх більше в Одесі, на 23% – в Києві, і на 12% – у Львові.

Раніше Абзац писав про те, що українці все частіше цікавляться гібридним форматом роботи. За прогнозами сервісу віддаленої роботи Freelancehunt, за останні сім років число позаштатних співробітників щорічно збільшувалася на 33-57% і в цьому році може перевищити позначку в мільйон.

Якщо такі темпи збережуться, до 2030 року кількість фрилансерів складе близько 4 млн, або кожен шостий українець працездатного віку.