Уряд повертається до державного регулювання цін на продукти та ліки

Читати новину: Російською

Кабінет міністрів України повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби. Про це заявив депутат Київської обласної ради, голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко, повідомляє Абзац.

Дорошенко нагадав, що три роки тому держава вирішила відмовитися від важелів впливу на бізнес і дотримувалася цього принципу навіть тоді, коли ціни росли безпідставно. Тоді під моніторинг потрапило 32 продукти. Однако, починаючи з 15 квітня, моніторинг буде поширений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та два медичних товари.

“Підпадають під державне регулювання гречка, цукор, борошно пшеничне в/с, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% і мінеральна вода без газу. Можу сказати, що вперше так чітко визначено перелік продукції, включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила в список соціально значущих продуктів”, – написав Дорошенко у своєму Facebook.

Державне регулювання також поширюється на медичні маски та рукавички як на засоби індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

Зазначимо, що станом на 9:00 15 квітня в Україні 3764 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 108 летальних, 143 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 392 нові випадки.