Мама Верховного суду США дозволила Техасу заборонити аборт на 6 тижнів

Закон набрав чинності в Техасі опівночі, що, за словами адвокатів, є серйозним провалом у доступі до абортів.

Закон у Техасі, що забороняє аборти після шести тижнів вагітності, набрав чинності, оскільки Верховний суд США не вчинив на екстрений запит груп, які підтримують права на аборти, заблокувати цей захід.

Прихильники прав абортів кажуть, що закон представляє найбільш драматичні обмеження з часу знакового рішення Верховного суду Роу Вейда, яке легалізувало аборти по всій країні в 1973 році.

Законодавці Техасу, які були підписані губернатором республіканців Греггом Ебботтом у травні після прийняття законодавчого органу штату, підконтрольного республіканцям, заборонять 85 відсотків абортів, які раніше проводилися в штаті. Вони стверджують, що жінки зазвичай не знають, що вони вагітні на той момент – коли вперше виявляється серцебиття.

Щонайменше 12 інших штатів ввели заборону на аборти на ранніх термінах вагітності, але всі вони були заблоковані до набрання чинності.

Плановане батьківство та інші медичні працівники, лікарі та представники духовенства оскаржили закон у федеральному суді в Остіні в липні, стверджуючи, що він порушує конституційне право на аборт.

У своєму твіті ‘Заплановане батьківство’ пообіцяло: ‘Ми не відступаємо і продовжуємо боротися’.

‘Кожен заслуговує на доступ до абортів’, – сказала група.

Депутат Конгресу від Демократичної партії Аянна Пресслі написала у своєму твіттері: ‘Догляд за абортами – це право людини’.

Американський союз громадянських свобод сказав: «Результатом [закону] є те, що багато техасів будуть змушені нести вагітність проти своєї волі».

Адвокати довго боялися відходу прав на аборти після смерті ліберальної судді Верховного суду Рут Бадер Гінзбург, яка надала вищому суду країни 6-3 консервативної більшості.

Незвичайна схема застосування

Пізніше рішення суду все ще може зупинити дію закону, який має незвичайну схему виконання. Він дозволяє приватним громадянам подавати в суд на провайдерів абортів та на всіх, хто причетний до сприяння абортам. Серед інших сценаріїв це може включати всіх, хто везе жінку до клініки, щоб зробити аборт.

Згідно із законом, кожен, хто успішно подасть до суду на іншу особу, має право на щонайменше 10 000 доларів США.

У Техасі довгий час існували деякі з найжорсткіших обмежень щодо абортів у країні, включаючи масштабний закон, прийнятий у 2013 році, який вимагає, щоб лікарі, які роблять аборти в клініках, мали привілеї на прийом у сусідніх лікарнях.

Зрештою, Верховний Суд скасував закон, заявивши, що він покладає невиправдане навантаження на жінок, які прагнуть зробити аборт, але не раніше, ніж закриється більше половини з 40 поліклінік штату.

Законодавці в Техасі також намагаються запровадити нові обмеження щодо аборту ліками – метод з використанням таблеток – що становить приблизно 40 відсотків абортів у США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *