В античному римському місті показали добре збережений прилавок бару з фресками, якому понад 2000 років

З такого прилавку, відомого як термополій, продавали гарячу їжу та напої жителям міста


Reuters

В античному римському місті Помпеї, яке загинуло внаслідок виверження вулкану, знайшли добре збережений прилавок бару, розписаний фресками. Про це повідомляє видання BBC.

З такого прилавку, відомого як термополій, продавали гарячу їжу та напої жителям міста. Це щось на кшталт сучасного фастфуду. Прилавок із яскравими фресками та теракотовими глечиками відкрили у 2019 році, а показали цієї суботи. Вважають, що малюнки з прилавка зображують їжу, яку пропонували клієнтам, зокрема курку та качку. У глеках та інших контейнерах також виявили сліди свинини, риби, равликів та яловичини. Зазначається, що вже з наступного року він стане доступним для відвідувачів.

Археологічний комплекс, розташований за 23 км на південний схід від Неаполя, наразі закрито через пандемію коронавірусу, але його сподіваються знову відкрити до Великодня.

Місто Помпеї знищило виверження вулкана Везувій у 79 р. н. е. Виверження покрило Помпеї товстим шаром попелу, завдяки чому місто добре збереглося і стало багатим джерелом для археологів. Варто зазначити, що приблизно третину стародавнього міста ще і досі не розкопано.


Reuters


Reuters

Джерело