В Ізраїлі запроваджують суворий карантин на два тижні свят

Після двотижневого локадуна підуть ще два тижні “суворого стримування”, після чого країна повернеться до режиму “світлофора”


Бецалель Смотрич
З відкритих джерел

Уряд Ізраїлю прийняв попереднє рішення ввести по всій країні суворий карантин на два тижні, з початку осінніх іудейських свят. Про це повідомляє Newsru.co.il.

Точна дата нового локдауну поки не визначена, відомо тільки, що суворий карантин набуде чинності наступного тижня. Уряд також розглядає варіант його введення в п’ятницю, 18 вересня, напередодні єврейського нового року (“Рош ха-Шана”), однак його можуть ввести на два-три дні раніше. Вимогу введення карантину підтримали міністр охорони здоров’я Юлій Едельштейн і генеральний директор Міністерства Хезі Леві. Остаточне рішення має бути прийняте урядом на недільному засіданні.

Суворий локдаун передбачає наступні заходи:

повна зупинка економічної діяльності;

– працюватимуть тільки життєзабезпечуючі підприємства;

переміщення між населеними пунктами буде обмежено;

– система освіти працюватиме віддалено для учнів від п’ятого класу і старше.

ресторани зможуть працювати тільки в рамках доставки замовлень додому;

віддалятися від будинку можна буде на відстань до 500 метрів;

молитви будуть дозволені на відкритому повітрі – до 20 осіб, в закритому приміщенні – до 10 осіб.

Після двотижневого суворого карантину підуть ще два тижні “суворого стримування”, після чого країна повернеться до режиму “світлофора” (з поділом на карантинні зони – ред.)

За оцінкою Міністерства фінансів, вартість двох тижнів “суворого стримування” для економіки країни – 10-11 мільярдів шекелів, суворий карантин, відповідно, буде коштувати ще дорожче.

За даними міністерства охорони здоров’я, за 10 днів навчального року 980 учнів захворіли на коронавірус (375 школярів, 463 учні єшив, решта – дитсадківці), 14,5 тисяч дітей опинилися в карантині. Крім того, коронавірусом захворіли 332 вчителі (включаючи 79 виховательок і нянечок дитячих садків). Дані міністерства освіти набагато вищі – 1 тис. 148 хворих вчителів (включаючи тих, хто захворів до початку навчального року) і 39 тисяч учнів на карантині.

Раніше сьогодні представники системи охорони здоров’я попередили, що лікарні наближаються до межі своїх можливостей у зв’язку зі стрімким зростанням кількості важких хворих.

Джерело