В настільному варіанті AMD Renoir зможе запропонувати підтримку PCI Express x16 для відеокарти

З кожним днем наближається передбачуваний анонс настільних версій гібридних процесорів AMD Renoir. Дослідники фотографій кристала цих процесорів зробили припущення, що замість PCI Express x8 для зв’язку з відеокартою вони зможуть використовувати повноцінний інтерфейс PCI Express x16.

Вже пару років гібридні процесори AMD пропонують для обміну даними з дискретною відеокартою використовувати інтерфейс PCI Express 3.0 x8. У мобільному сегменті це дозволяє дещо знизити рівень енергоспоживання, і у цільової споживчої аудиторії істотної кількості негативних емоцій це обмеження давно не викликає.

Відомий своїми дослідженнями в частині компонування мікропроцесорної техніки ентузіаст Nemez зі сторінок Twitter розповів, що на опублікованому недавно соратником зображенні кристала гібридних процесорів AMD Renoir він розгледів достатня кількість каналів PCI Express 3.0 для реалізації обміну даними з відеокартою з інтерфейсом PCI Express x16. У всякому разі, якщо не вважати зарезервованих під потреби SATA чотирьох ліній PCI Express 3.0, на кристалі проглядаються функціональні блоки, що забезпечують підтримку ще двадцяти ліній PCI Express 3.0.

Чотири лінії будуть залучени для зв’язку з набором системної логіки, а на потреби обміну даними з відеокартою можна виділити решта шістнадцять. Можливо, в настільному варіанті застосування Renoir це зміна як себе проявить себе з кращого боку, хоча представники AMD не раз відзначали, що в типових конфігураціях на основі гібридних процесорів пропускної здатності PCI Express 3.0 x8 цілком достатньо для роботи з дискретною графікою.

Поки про наявність відповідної технічної можливості доводиться говорити тільки на рівні припущень, але після анонсу таємне неминуче стане явним. Процесори Renoir не підтримують PCI Express 4.0, але виробники материнських плат вже заявляють для них підтримку PCI Express 3.0 x16, що непрямим чином підтверджує справедливість висловлених вище припущень.