В околицях Дубаї з’явиться прототип марсіанського міста

До програми майбутньої колонізації Марса ще з 2017 року активно під’єднався уряд Об’єднаних Арабських Еміратів, оголосила про плани створення колонії на Червоній планеті протягом найближчого століття. Вже через три роки розробники з ОАЕ представили готовий попередній проєкт міста-колонії.

Для попереднього тестування марсіанського міста колонії було прийнято рішення створити його прототип на Землі. Марсіанський Science City буде розташований поблизу міста Дубай в пустелі й займе територію площею 176 тисяч квадратних метрів (30 футбольних полів). Вартість прототипу складе 135 млн доларів і буде мати всі системи життєзабезпечення необхідні для успішного підкорення Марса.

При проєктуванні марсіанського міста будівельники повинні зіткнутися з основними проблемами відсутності глобального магнітного поля планети та дуже розрідженої атмосфери. Крім того на поверхні Марса панує холодна погода – середня температура становить мінус 63 градуси за Цельсієм. В результаті розрядженої атмосфери рідина на Марсі миттєво переходить в газоподібний стан, а кров незахищеної людини миттєво закипає.

Проєкт інженерів з ОАЕ передбачає, що майбутній марсіанське місто буде складатися з окремих біомодів, що знаходяться під тиском та покритих поліетиленовою мембраною. Для забезпечення насичення біомодів кисню буде використано електрика і знаходиться під поверхнею планети лід.

При зростанні марсіанського населення окремі біомоди будуть об’єднуватися у формі кілець або «торів». Електроенергія буде вироблятись з використанням сонячних батарей, які будуть виготовлятися безпосередньо на Марсі за допомогою 3D друку. Для забезпечення захисту від радіації і метеорів на планеті з розрядженою атмосферою, багато споруди будуть переведені під землю.

В майбутньому на Марсі в підземній печері з’явиться дах, схожа на акваріуми з плаваючими навколо рибами, зазначив один з інженерів проєкту. Водяні вікна захистять людей від радіації, дозволяючи світлу проникати у підземні кімнати.

Також на архітектуру марсіанського міста вплине низька сила тяжіння, яка становить одну третину земної. Це дозволить створювати більш граціозні будівлі та розробити нові правила будівництва. Створення самих біомодів буде також покладено на 3D принтери, а в якості матеріалу використовуватися марсіанський грунт.

Зараз інженери ОАЕ ведуть підготовчі роботи для початку будівництва прототипу та оцінки необхідних для цього фінансових засобів.