В Україні змінять формат ЗНО: що буде з тестами і до чого готуватися

В Україні не збираються скасовувати ЗНО, але хочуть помітно змінити формат його проведення. Про це в інтерв’ю виданню “Страна” заявив міністр освіти Сергій Шкарлет, інформує Абзац.

За його словами, ЗНО не має бути тільки елементом вступу до університету, так як роботодавцю потрібні не ті випускники, які тільки здали тестування, а ті, які володіють певними навичками.

“У нас вже є напрацювання по трансформації ЗНО. Його звичайно ж потрібно залишити, але в специфічній формі. Наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання – як варіант для людей, у яких вже є страховий стаж. Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть здавати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання”, – сказав він.

Шкарлет розповів, що це буде щось схоже на тест на IQ, який проводять в багатьох країнах.

“Що для нас важливо: поставити якомога більше перепон до вступу або дати випускникові конкурентні переваги? Є країни з іншим підходом, де приймають усіх без розбору, але в процесі навчання на першому, другому, третьому, випускному курсі нездатних учнів відсівають. Важливо адже, які конкурентні переваги людина отримає після того, як закінчить вчитися, для того, щоб йти далі і показати всі свої кваліфікаційні здібності, заявити про себе як про фахівця високого рівня. Вважаю, що в Україні подібна, але своя модель, можлива”, – додав він.

Як писав Абзац, у Верховній Раді робляться активні спроби звільнити нещодавно призначеного міністра освіти Сергія Шкарлета.