В Україні інтернет-провайдерів хочуть змусити розкривати дані про діяльність користувачів

Для боротьби з кіберзлочинністю в Україні збираються дозволити використання електронних доказів. Для цього українських провайдерів зобов’яжуть розкривати дані про діяльність користувача в інтернеті.

Про це повідомляє “Апостроф” з посиланням на законопроєкт №4004, опублікований на сайті Ради.

Авторами законопроєкту, який зареєстрований в парламенті, зазначено нардепа від “Слуги народу” Денис Монастирський та ще 13 депутатів.

Провайдерів телекомунікацій мають намір зобов’язати за власні кошти встановлювати в своїх мережах техзасоби, які необхідні для проведення негласних слідчих (розшукових) дій. З їх допомогою слідчі отримають доступ до інформації про зв’язок, абонента, отримання та маршрут передачі інтернет-послуг, їх тривалість та зміст.

У законопроєкті визначено термін електронних доказів, до яких можуть належати текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи і т.д., віртуальні активи, сайти, текстові, графічні, голосові повідомлення, метадані та бази даних.

Крім того, проєкт закону визначає порядок спеціальної конфіскації віртуальних активів. Зокрема, відповідно до законопроєкту, віртуальні активи, які були предметом кримінального злочину чи іншого суспільно небезпечного діяння, конфіскуються, крім тих, що повертаються законному власнику.

У Росії таке законодавче нововведення вже запроваджено.

Як повідомлялося раніше,  в Івано-Франківській області співробітники СБУ затримали всесвітньо відомого хакера під ніком Sanix, який на початку 2019 року залучив увагу світових фахівців з кібербезпеки, виклавши на одному з форумів оголошення про продаж бази з 773 мільйонами адрес електронної пошти і 21 мільйоном унікальних паролів.

Джерело