В Україні почали діяти нові правила грошових переказів. Подробиці

Читати новину: Російською

Максимальна сума поповнення банківських карток через термінали самообслуговування без ідентифікації клієнта знизилася з 15 000 грн на день до 5 000 грн, повідомляє Абзац.

Нові вимоги почали діяти з 28 квітня у зв’язку з набранням чинності закону про фінмоніторинг. Зміни не стосуються поповнення кредитних карток, зазначили у націоналізованому ПриватБанку.

На грошові перекази з картки на картку (р2р) обмеження не поширюватимуться, оскільки власники карток надали свої дані в банк під час їх оформлення.

Якщо клієнт проходив ідентифікацію в банку, то додаткова ідентифікація буде не потрібна. Клієнту необхідно буде авторизуватися по картці або номеру телефону в дистанційних каналах або пройти верифікацію по картці або телефону у відділенні банку, пояснив сайт Finance.ua.

Обмеження для неідентифікованих клієнтів в 5 000грн також будуть поширюватися на відправку грошових переказів і внесення коштів на депозит, при цьому для здійснення комунальних та податкових платежів, а також для погашення кредитів ідентифікація не потрібна.

Термінали самообслуговування ПриватБанку можуть ідентифікувати тільки картки його клієнтів, оскільки інші банки не відкривають свої бази.

Нацбанк обіцяє, що з новою редакцією закону для 95% клієнтів українських банків не тільки нічого не змінюється, а й полегшуються деякі процеси.

“Клієнти, які здійснюють звичайні операції в рамках звичайної діяльності відчують менше уваги з боку банків. Під звичайними операціями та звичайними клієнтами маються на увазі пенсіонери, студенти, працівники, що отримують зарплати, підприємці, що здійснюють діяльність в межах обсягів, заявлених на момент відкриття рахунків”, – заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Високоризикових клієнтів перевірятимуть більш прискіпливо. Наприклад, йдеться про політиків чи олігархів. Тобто тих, хто може проводити операції на великі суми, пише “Економічна правда”.

Довідка. Нові вимоги вводяться у зв’язку з набранням чинності Законом України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”.

Нагадаємо, раніше Нацбанк відзвітував про здешевлення основних продуктів харчування.