В Україні почали діяти нові правила на ринку газу

Газопостачальні компанії з 1 травня запустили газові продукти, згідно з якими ціна на блакитне паливо для населення не буде підвищуватися протягом року. Це убезпечить споживачів від різких цінових стрибків, які раніше відбувалися восени і взимку, пише Абзац із посиланням на UBR.UA.

Для більшості українців річний тариф складе трохи менш як 8 грн за 1 куб. м. У цілому пропозиції коливаються від 7,8 грн до 13,5 грн без урахування вартості доставки.

Постачальники почали оприлюднювати річні пропозиції ще 25 квітня. Вони будуть діяти як базові. Споживачів місячних тарифних планів сьогодні перевели на них автоматично. При цьому громадяни зможуть змінити як річний тариф, так і газопостачальну компанію.

У той же час прем’єр-міністр Денис Шмигаль очікує, що постачальники можуть знизити ціни на свої річні продукти влітку, коли ціна на газ на ринку традиційно піде на спад. При цьому підвищувати тариф вони не мають права – це затвердив регулятор.

Читайте також: Газ для населення: постачальники оприлюднили річні тарифи

Про плани переглянути річну пропозицію в бік зниження вже заявила компанія Megawatt. Крім того, учасники ринку вже готують ряд нових сезонних, а також річних (не базових) тарифних планів.

На сьогодні мінімальні річні ціни запропонували “Агросинтез трейдинг” (7,8 грн), ДП “Евод Трейд” КП “Луцькводоканал” (7,88 грн), “Черкасигаз збут” і “Уманьгаз збут” (по 7,89 грн) . Далі розташувалася ГК “Нафтогаз” з 7,96 грн. За нею йдуть “Волиньелектросбит” і “Закарпаття енергозбут” (7,98 грн).

Максимальний фіксований тариф в розмірі 13,5 грн поки у трьох постачальників – Чернівецькій, Житомирській та Херсонській обласних енергопостачальних компаній.

Читайте також: Постачальники газу опублікували фіксовані ціни на рік