В Україні посилили покарання для призовників-ухильників: з’явилися подробиці

В Україні значно зросли штрафи за ухилення від армії – Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт № 3553, відповідно до якого будуть збільшені штрафи за порушення призову для призовників і військовозобов’язаних.

Як передає “Апостроф”, про це йдеться в картці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Так, збільшення розміру штрафних санкцій відповідно до законопроєкту № 3553 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку” підтримали 226 депутатів.

Відтак в Україні при порушенні військового обліку військовозобов’язаними, призовниками і резервістами можна буде отримати штраф від 510 до 810 гривень (до цього від 85 до 119 гривень). При повторному вчиненні порушення – від 850 до 1700 гривень.

За порушення законодавства про оборону, мобілізаційної підготовки та мобілізації буде передбачено штраф від 1700 до 3400 гривень і для посадових осіб – від 3400 до 5100 гривень. Повторно – від 3400 до 5100 гривень, для посадових осіб від 5100 до 8500 гривень.

В разі навмисного псування призовниками, резервістами та військовозобов’язаними військово-облікових документів їх чекає штраф від 510 до 850 гривень, за порушення – від 850 до 1700 гривень.

Також нардепи вилучили зі списку адмінпорушень низку статей, зокрема про неявку на виклик у військовий комісаріат, неподання у військові комісаріати списків юнаків, які підлягають приписці до призовних дільниць, та прийняття на роботу військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку, і посилили кримінальну відповідальність.

Так, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період буде каратися позбавленням волі на термін від 3 до 5 років. До цього покарання передбачало ув’язнення від 2 до 5 років.

Як повідомляв “Апостроф”, на час дії карантину через спалах коронавірусу в Україні були припинені заходи призову громадян на строкову військову службу.

Джерело