В Україні урізали фінансування субсидій: хто може позбутися виплат

Через зменшення Верховною Радою фінансування пільг і житлових субсидій на 8,2 млрд гривень з 47,6 до 39,3 млрд гривень, вже цієї осені субсидій можуть втратити близько 15-20% одержувачів.

Про це повідомляє “Україна комунальна” .

Як уточнив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, в першу чергу субсидії можуть втратити власники нових автомобілів – молодше 5 років.

Крім того під загрозою втрати пільг власники житла з великою квадратурою. Зокрема – квартир на 120 квадратних метрів, і будинків на 200.

“Але є винятки для багатодітних, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу – тобто там, де активно проживає велика кількість громадян”, – зазначив Музиченко.

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” запевнив, що незважаючи на скорочення фінансування житлових субсидій в проекті державного бюджету на 2021 рік, їх будуть отримувати всі, хто їх потребує.

“Сума субсидій – вона дійсно трохи менше, але з урахуванням того, що в цьому році ціна газу буде найдешевшою за останні 5 років, з урахуванням того, що піднялася і підніметься мінімальна заробітна плата, ми піклуємося про зростання доходу людей. З огляду на ці показники , ми впевнені і дуже уважно порахували: субсидій вистачить, і там сума закладена з запасом … Будьте спокійні, субсидії будуть виплачуватися всім, хто буде мати в цьому потребу, суми достатньо “, – сказав Шмигаль.

Він додав, що в разі необхідності уряд виступить з ініціативою збільшення фінансування субсидій і висловив упевненість, що Верховна Рада підтримає цю пропозицію.

Як повідомляв “Апостроф”, в Україні отримувачів субсидій доведеться проходити трьохетапну верифікацію, більш того – деяких змусять повернути гроші в бюджет.

Джерело