Вчені «стиснули» 10 років життя Сонця до годинного відеоролика (відео)

Дивовижне по красі відео створили астрономи з NASA, використовуючи можливості обсерваторії сонячної динаміки (SDO) призначеної для вивчення активності Сонця. Космічна орбітальна станція SDO вже 10 років безперервно спостерігає за Сонцем, фотографуючи його кожні 0,75 секунди. Знімки з високою роздільною здатністю в кількості 425 мільйонів фотографій склали за 10 років інформацію обсягом у 20 мільйонів гігабайт даних.Прилади SDO дозволяють виконувати знімки при 10 різних діапазонах оптичних хвиль. Представлений відеоролик складається з фотографій зроблених пристроєм Atmospheric Imaging Assembly (AIA) на довжині хвилі 17,1 нанометра. У цьому діапазоні ультрафіолетових хвиль можна спостерігати зовнішній атмосферний шар нашої зірки – сонячну корону.

Тривалість відео зібраного з фотографій, виконаних з періодичністю один годину, стискає історію життя Сонця за останні 10 років до 61 хвилини. При спостереженні заворожливого видовища можна відстежити періодичне зростання та падіння активності сонячної корони відповідно з 11-ти річним циклом сонячної активності. Ролик супроводжує саундтрек «Solar Observer» написаний музикантом Ларсом Леонардом.

Під час перегляду можна спостерігати періодичні затемнення, викликані проходженням планет між орбітальною обсерваторією і Сонцем. Також у 2016 році станція протягом тижня не працювала через проблеми з електроенергією, а деяке зміщення Сонця з центру кадру відбувалося в момент калібрування інструментів обсерваторії.