Вчені вивчають таємничий сигнал із найближчої до Землі планетної системи

Проект Breakthrough Listen, присвячений пошукам ознак життя у Всесвіті, працює над дослідженням унікального сигналу, уловленого одним з найбільших радіотелескопів світу в Австралії, який міг бути направлений з екзопланети Проксима Центавра b.

Про це повідомляє ВВС.

Унікальний за частотою сигнал зафіксував радіотелескоп обсерваторії Паркс в Новому Південному Уельсі (Австралія). Існує версія, що він прийшов з екзопланети Проксима Центавра b в системі Альфа Центавра – нововідкритій планети, яка розташована за 4,2 світлового року від Землі.

Ця екзопланета в 1,27 масивніше Землі, на ній вчені припускають існування рідкої води і тверду поверхню.

“Це був сигнал, який з’явився один раз і ніколи не повторювався. Він мав частоту, яку випромінюють наземні пристрої, такі як супутники і кораблі”, – пояснила доктор фізичних наук Мадридського університету Комплутенсе березня Гомес.

При цьому вона зазначила, що наукове співтовариство поки не поширює інформацію щодо дослідження сигналу, який міг походити з Проксима Центавра b.

Однак, за інформацією видання Guardian, фонд Breakthrough Listenс, який має бюджет в 100 млн доларів і на момент його запуску в 2015 році підтримував Стів Хокінг, готує з цього приводу власний звіт.

Як відомо, в даний час існує також проект польоту на Проксиму Центавра b космічних апаратів, які здатні розвивати 20% від швидкості світла. Таким чином тривалість перельоту складе всього 20 років. Ініціатива Breakthrough Starshot з цією метою розробляє флот кораблів на космічних вітрилах, які будуть рухатися по лазерному променю.

Як повідомляв “Апостроф”, раніше розташований на Гаваях найбільший в світі телескоп Іноує, створений Національним науковим фондом (NSF) США, передав перше зображення сонячної плями, ширина якого 16 тисяч кілометрів – перевищує діаметр Землі.

Джерело