Вчені заявили про вибухи на дні Йеллоустонського озера – становлять велику небезпеку

В самому серці Йеллоустонського національного парку в Вайомінгу (США) знаходиться озеро Йеллоустоун. На його дні відбуваються гідротермальні вибухи, які представляють серйозну небезпеку.

Про це пише Еxpress.

І хоча на перший погляд озеро здається досить спокійним, вчені Геологічної служби США (USGS) вважають, що цей зовнішній вигляд дещо оманливий.

“Гідротермальні вибухи вважаються однією з найсерйозніших природних небезпек в Йєллоустоуні. На суші легко ідентифікувати кратери гидротермального вибуху, особливо великі, діаметром в сотні метрів”, – розповіла заслужений геолог-дослідник Геологічної служби США Ліза Морган.

На дні Йеллоустонського озера існують кратери, які не видно геологам і відвідувачам Йеллоустоуну. Вчені створили карту дна, яка дає уявлення про те, що таїться під водами Йеллоустонського озера.

“Дослідження та відкриття в озері Йеллоустоун відкривають нам очі на раніше невідому гідротермальну активність, а осад озера зберігає особливості, які неможливо вивчити іншими способами, що дозволяє нам зрозуміти процеси, що викликають ці події”, – резюмувала доктор Морган.

Як повідомляв “Апостроф”, вчені на щорічному Американському геофізичному союзі припустили, що через сотні мільйонів років на Землі може утворитися новий суперконтинент.

Джерело