Віце-президент Майк Пенс заявив про відмову усувати Трампа з посади за допомогою 25-ї поправки до Конституції

У листі спікеру Палати представників Ненсі Пелосі Пенс сказав, що він “не вважає, що такий спосіб дій відповідає інтересам американської нації або Конституції США”

Віце-президент США Майк Пенс
З відкритих джерел

Віце-президент США Майк Пенс заявив, що він не усуватиме президента Дональда Трампа з посади шляхом застосування 25-ї поправки до Конституції. Про це повідомляє CBS news.

Цю заяву Пенс зробив у вівторок ввечері, всього за кілька годин до того, як Палата представників повинна була проголосувати за резолюцію, якою офіційно закликає його відсторонити Трампа від посади.

У листі спікеру Палати представників Ненсі Пелосі Пенс сказав, що він “не вважає, що такий спосіб дій відповідає інтересам американської нації або Конституції США”.

Палата представників наразі розглядає ухвалення резолюції, яка закликає Пенса застосувати на 25-ту поправку.

Дана норма дає змогу більшості членів Кабінету Міністрів відсторонити президента від посади через “його нездатність виконувати обов’язки”.

Демократи Палати представників раніше заявляли, що в середу вони проголосують за імпічмент президента Трампа, якщо Пенс відмовиться застосувати 25-ту поправку.

Тим часом Трамп відхилив заклики до своєї відставки, які прозвучали з боку представників Конгресу від Демократичної партії після нападу його прихильників на Капітолій 6 січня.

Президент-республіканець заявив, що 25-а поправка “не несе для нього жодного ризику”. Також Трамп пообіцяв, що повернеться, “щоб переслідувати Джо Байдена”. 

“Будьте обережні зі своїми бажаннями”, – сказав Трамп в Аламо, штат Техас, під час візиту на кордон.

За його словами, імпічмент, який мають намір оголосити йому демократи з Палати представників, “небезпечний для США, особливо в цей дуже делікатний час”.

Заява президента прозвучала через кілька годин після того, як він відмовився взяти на себе відповідальність за штурм Капітолію, внаслідок якого загинули п’ятеро людей.

Виступаючи перед журналістами перед посадкою на літак, Трамп заявив, що його звернення до прихильників перед їхньою атакою на Капітолій було “повністю доречним”.

Раніше повідомлялося, що інтерв’ю президента США Дональда Трампа, яке транслював телеканал MSNBC, було перерване ведучою, після того, як він назвав доречним своє підбурювальне відеозвернення до ініціаторів заворушень у Капітолії.

Джерело