Перегляд: Чи дебютувала криптовалюта dud doom у біткойнському Сальвадорі?

Біткойн мав важкий вівторок, скоротившись майже на 10 відсотків у день, що мало стати причиною святкового мітингу. Вперше біткойн став законним платіжним засобом у суверенній країні – Сальвадорі. Але технічні збої навколо розгортання та демонстрації проти прийняття криптовалют зіпсували дебют і послабили інші цифрові валюти нижче.

Проблеми були такими, які можуть виникнути з будь-яким масовим розгортанням особливо урядом негайні збої можуть виявитися незначними та короткочасними. Однак вони вказують на більшу невідомість, яка може бути набагато важливішою у формуванні еволюції біткойна: чи дійсно люди приймуть його?

Мені нагадується середина 1990-х років, коли одне з найбільших питань для інтернет-інвесторів полягало в тому, скільки людей будуть готові купувати ПК, платити за доступ і дізнаватися про комп’ютери та браузери, щоб скористатися перевагами всесвітньої мережі. Тільки з масовим впровадженням (що, звичайно, сталося), підприємства, уряди та інші установи будуватимуть оптоволоконні кабелі, сервери та іншу інфраструктуру, яка зробить Інтернет швидким, дешевим та повсюдним.


Те ж саме стосується і крипто. Деякі цифрові валюти можуть процвітати у фоновому режимі, і діяльність значною мірою обмежена невеликими групами спеціалізованих користувачів та більшістю людей, які про це не знають. Але більша частина обіцянок криптовалюти потребує мільярдів людей, щоб включити її у свої щоденні процедури; це, своєю чергою, призведе до апаратного забезпечення, програмного забезпечення та інших інвестицій, які можуть зробити криптовалюту швидкою, дешевою, зручною для користувача та, як і Інтернет, повсюдною.

Більшість користувачів криптовалюти сьогодні підпадають під одну з чотирьох категорій: техно філи, яким подобається ця ідея; інвестори, які люблять мінливість, важелі впливу та нерегульований характер ринку; люди, які цього дійсно потребують (включаючи жителів країн з невдалою валютою та фінансовими репресіями, людей, які репатріюють невеликі суми грошей за кордон, та шахраїв вимагачів); та спеціалістів у нішевих сферах застосування. Однією з причин широкого використання не є те, що ніхто ще не придумав настільки привабливу та потужну ‘вбивчу програму’, що майже всі її використовують. Але інша причина – несхвалення уряду та суттєва новизна ідеї.

м

Успіх в Сальвадорі може викликати імітацію і може спонукати багатонаціональні компанії, такі як McDonald’s Corp., наприклад, розробити надійні процедури поводження з біткойнами, включаючи фінансову звітність, юридичні питання, зберігання, управління грошовими коштами, інвестиції, хеджування та інші функції. Як тільки вони будуть стандартизовані, це значно спростить впровадження криптовалют скрізь. Але це відбувається лише в тому випадку, якщо багато клієнтів дійсно користуються біткойнами. Якщо Сальвадор залишатиметься у доларах США, а біткойн буде використовуватися лише для того, щоб купувати долари у уряду, або якщо уряд відмовиться від експерименту за кілька місяців, ця можливість буде втрачена.

Це були події одного дня в невеликій економіці. У розгортанні були проблеми, але це не було такою катастрофою, як Healthcare.gov чи Windows 8. І зниження ціни на біткойн не є незвичайною подією за історичними мірками для цифрової валюти, яка мала ще більші коливання.

Наскільки це велика історія, і я думаю, що це так, це не через рух цін зараз; це більше про те, що станеться протягом наступних кількох місяців. Повний провал в Сальвадорі не приведе до загибелі цифрові валюти, але це змусить перегляд потенційної частки ринку багатьох ідей криптовалюти на спад. Успіх у Сальвадорі може викликати рівномірні перегляди вгору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *