Він повертається. ВООЗ заперечила наявність доказів про антитіла до коронавірусу

Читати новину: Російською

Наразі не існує доказів того, що люди, які перехворіли коронавірусом COVID-19, мають антитіла, які захищають їх від повторного зараження. Про це йдеться в заяві Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомляє Абзац.

ВООЗ обурилася через ініціативу низки країн, які пропонують видавати людям, які перехворіли на COVID-19, “паспорта імунітету” або “сертифікати безпеки”. Ці документи, за задумом авторів, мали б дозволити б колишнім пацієнтам повертатися на роботу або подорожувати. Ініціатива основана на припущенні, що антитіла, які утворилися під час боротьби з вірусом, захистять від повторного зараження.

“Люди, які вважають, що у них є імунітет до повторного зараження, тому що вони отримали позитивний результат тесту, можуть ігнорувати рекомендації громадської охорони здоров’я. Використання таких сертифікатів може лише збільшити ризики подальшої передачі”, – йдеться в заяві ВООЗ.

Вперше невідомий раніше тип пневмонії було діагностовано 12 грудня 2019 року в китайському місті Ухань. За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій або кажана, яких китайці доволі часто купляють на ринках, щоб потім з’їсти.

Нагадаємо, станом на 9.00 25 квітня в Україні 8125 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 201 летальний, 782 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 478 нових випадків.