Вірменія заявила про загрозу суверенітету і готовність запустити механізми ОДКБ

Військові механізми Організації Договору про колективну безпеку запустять у разі розширення географії бойових дій


З відкритих джерел

Через конфлікт в Нагірному Карабасі Вірменія заявила, що готова запустити військові механізми Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Також було зазначено, що у Вірменії існує серйозна загроза суверенітету країни. Про це заявив представник Вірменії при ОДКБ Віктор Біягов, повідомляє Міністерство закордонних справ Вірменії

Біягов зазначив, що вдатися до таких механізмів доведеться в разі розширення географії бойових дій. Він додав, що Азербайджан розв’язав повномасштабну війну, відмовившись від мирних переговорів. Внаслідок цих військових дій загинуло багато людей, серед яких діти і жінки. 

“Особливе занепокоєння викликає беззастережна військово-політична підтримка Туреччини Азербайджану, що сприяє подальшій дестабілізації обстановки в зоні відповідальності ОДКБ і являє собою серйозну загрозу для народів регіону. У лавах Збройних сил Азербайджану б’ються турецькі військові фахівці, використовується озброєння турецького виробництва, в тому числі безпілотні літальні апарати і військові літаки”, – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Генсек ООН Гутерріш поспілкувався з лідерами Вірменії та Азербайджану й закликав припинити стрілянину

Він додав, що Вірменія готова “чинити опір щосили для нейтралізації намірів турецько-азербайджанського Союзу”.

Біягов зазначив, що розширення географії конфлікту може створити загрозу безпеці, територіальній цілісності та суверенітету Вірменії. 

Варто зазначити, що Організація Договору про колективну безпеку була створена ще в 1992 році в Ташкенті. До неї входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія і Таджикистан. Раніше Азербайджан також був членом Союзу.

Новини за темою: Конфлікт у Нагірному Карабасі: Вірменія оголосила військову мобілізацію

Завданням ОДКБ є захист територіально-економічного простору країн-учасниць Договору спільними зусиллями армій від будь-яких зовнішніх військово-політичних агресорів, міжнародних терористів, а також від природних катастроф великого масштабу. 

Цікавим фактом є те, що ОДКБ як єдиний військово-політичний союз жодного разу не брав участь у бойових операціях.

Джерело