Вознесіння Господнє: присутність у відсутності

Читати новину: Російською

Велике дванадесяте свято Вознесіння Христового щороку відзначається на 40-й день після Пасхи. В цьому році ця дата припадає на 28 травня, повідомляє Абзац.

Свято Вознесіння ознаменовує мить, коли Господь піднявся до небес та як Син Людський сів праворуч Бога. Як пише євангеліст Лука, Ісус “піднявся і зник у хмарі” неподалік від Віфанії на горі Оливній. Після цього син Божий почав являтися своїм учням. Він являється як повноцінна цілісна Особистість, наділена усім, що властиве повноті людської природи.

Вознесіння Христа на небо з тілом означає, що через єднання з собою Христос забирає нас усіх, адже він прийняв природу, єдину для всіх людей.

Християни відзначають свято Вознесіння Господнього, щоб вшанувати Ісуса як того, хто подолав смерть і “підготував місце” у раю для всіх безгрішних.

Головний сенс Вознесіння не в тому, що Христос “полетів кудись”, а в тому, що Він все наповнив. “Вже не я живу, а живе у мені Христос”, – казав апостол Павло.

Духівництво дає поради, як святкувати Вознесіння Господнє. Найкраще – присвятити цей час тихій молитві та згадці про жертву Христа заради людей. У цей день віряни традиційно відвідують церкву, ставлять свічки за померлих родичів і просять пробачення за завдану кривду рідним і знайомим.

Довідка. Період очікування у 40 днів заснований ще на законах Мойсея. Згідно з ними, залучення немовлят до Господа відбувалося тільки на сороковий день після народження. Тому й Агнець Божий, що подолав смерть, мав повернутися до свого Отця лише після закінчення певного терміну. Вознесіння Господнє завжди припадає на четвер.

У цей день небажано займатися важкою працею. Увечері сім’ї, віддаючи шану Спасителю, сідали за скромну вечерю без жирної та калорійної їжі.

Також існує багато народних прикмет, пов’язаних зі святом Вознесіння. Зокрема, вважається, що саме в цей день літо вступає у свої права, остаточно виганяючи зимовий холод.

Після послаблення карантину з 22 травня в церквах і храмах України поступово відновлюються спільні богослужіння. Втім, заходи відбуватимуться відповідно до всіх заходів безпеки адаптивного періоду карантину.