Omron направляє промислових роботів на боротьбу з коронавірусом

Пандемія коронавірусу підстьобнула автоматизацію виробничих процесів, оскільки людей з них довелося виключати з міркувань безпеки. У стислі терміни пристосувати роботів для роботи в медичних установах вдалося переважно для логістичних операцій, але японська компанія Omron довірила їм і дезінфекцію приміщень.Важлива з точки зору захисту людей від коронавірусу операція з дезінфекції приміщень піддає ризику учасників подібних маніпуляцій. Як зазначає Nikkei Asian Review, японської компанії Omron вдалося в стислі терміни налагодити випуск роботів, придатних для розпилення дезінфікуючих засобів і обробки поверхонь ультрафіолетовим випромінюванням.

За основу були взяті промислові роботи, які використовувалися для переміщення інструментів і комплектуючих на заводах. Спеціалізованим обладнанням для дезінфекції роботи оснащуються на підприємствах партнерів Omron, розташованих більш ніж в десяти країнах світу. Діапазон цін на готові вироби — від $56 000 до $74 600 за одного робота.


Базові транспортні роботи Omron здатні сканувати простір за допомогою так званого лідара — оптичного датчика, який використовує лазерне випромінювання для визначення відстані до об’єктів. Формуючи тривимірну карту простору, роботи уникають зіткнень з навколишніми предметами й людьми, а також розраховують оптимальну траєкторію пересування.До одного центру управління можуть підключатися кілька роботів. Автоматизовані установки не тільки не вимагають захисних костюмів, окулярів, масок і рукавичок, але і можуть працювати цілодобово, що дозволяє збільшити частоту дезінфекції приміщень.