Другий випробувальний політ корабля Virgin Galactic SpaceShipTwo пройшов успішно

На ринок космічного туризму найближчим часом вийде ще один учасник – компанія Virgin Galactic, яка, попри численні затримки, впевнено просувається до першого реального подорожі на суборбітальну висоту. Космічний корабель SpaceShipTwo компанії, під назвою VSS Unity здійснив успішний тестовий політ і посадку на космодромі Spaceport America в Нью-Мексико. Менше двох місяців тому, 1 травня 2020 року, Virgin здійснила перший випробувальний політ. Друге випробування, за заявою представників компанії, пройшло у високошвидкісному режимі, коли при зниженні космічний апарат розвинув швидкість в 0,85 Маха або 1040 км/ч. Раніше в травні при тестуванні була досягнута швидкість всього в 0,7 Маха.

Носій, двофюзеляжний літак White Knight Two підняв SpaceShipTwo на висоту 15 км, звідки та був здійснений повітряний старт з подальшим плануванням корабля без включення власних силових агрегатів.

В результаті за заявою керівника Virgin Galactic, випробування дозволило оцінити маневровість корабля, стійкість роботи систем і провести попередню перевірку технічних характеристик SpaceShipTwo необхідних для подальших випробувань при включених двигунах.

Керували кораблем два пілоти, які й провели ряд маневрів, дозволили пройти контрольні точки, порівняти роботу систем і стійкість корабля з польотом на більш низьких швидкостях. В результаті компанія зможе в найближчому майбутньому перейти до випробувань корабля з увімкненими двигунами.