Диспетчер завдань Windows може показати мультфільм, але потрібен Threadripper 3990X

Масові заходи минулого століття не обходилися без «анімаційної трибуни на стадіоні, на якій «живі пікселі» з кольоровими квадратами в руках приводили в рух гігантські картини. Щось подібне можна відтворити та за допомогою диспетчера задач Windows (Task Manager), але для більшої видовищності буде потрібно процесор з 128 потоками.

Одному з китайських ентузіастів прийшла в голову ідея використовувати панель диспетчера завдань Windows в якості примітивного монохромного дисплея, що дозволяє зображати до 128 окремих «пікселів» у разі роботи з процесором AMD Ryzen Threadripper 3990X. Оскільки ступінь завантаження кожного ядра відображається півтонами, можна за рахунок управління навантаженням ядер динамічно змінювати картинку. Справа залишалася за малим — знайти програмне забезпечення, яке перерозподіляло навантаження між потоками таким чином, щоб виходила потрібна візуалізація.

Если это не правильный способ использовать 64-ядерный процессор, я не знаю, что это такое.

Автор показав приклад роботи (див. вище, клацнути для відтворення) зв’язки з програвача відео і «транслятора» для менеджера завдань, використавши анімаційний ролик з чіткими межами чорного і білого. У викладі під 128 «пікселів» картинка місцями здається грубуватою, але загальні силуети нагадують оригінал на багатьох кадрах. Два потоку завжди навантажені — їх займають ті самі програми, які дозволяють управляти всією цією «світломузикою». Це досить оригінальний спосіб знайти застосування всім 128 потоків процесора AMD Ryzen Threadripper 3990X, бо не всі популярні програми в наші дні здатні так ефективно залучити доступні обчислювальні ресурси багатоядерних процесорів.