‘Ми цього не знаємо’: Сальвадоранці хвилюються через загрозу прийняття біткойнів

САН САЛВАДОР: На головному ремісничому ринку столиці Сальвадору трейдери скаржаться, що за тиждень до того, як біткойн стане законним платіжним засобом, жодні чиновники не прийшли пояснити, як він працюватиме та які переваги він може принести.

Почуття тривоги поширюється за межі ринку ‘Екскартел’ Сан -Сальвадору, аж до центральноамериканської країни з 6,4 мільйонами людей, яка у вівторок стане першою країною у світі, яка прийняла біткойн як законний платіжний засіб.

‘Ми не знаємо валюти. Ми не знаємо, звідки це береться. Ми не знаємо, чи принесе це нам прибуток чи збиток,-каже Клаудія Моліна, 42-річна продавець футболок та сувенірів. ‘Ми нічого не знаємо’.

‘Вони не дали нам навчання. Вони не сказали нам, що ми будемо використовувати або як внести зміни ».

На популярному туристичному розіграші ‘Excuartel’ уряд президента Найбі Букеле встановив один із 200 банкоматів свого цифрового гаманця Chivo, що дозволить конвертувати криптовалюту в долари та зняти її без комісії.

Але близько 18 трейдерів та перехожих, опитаних Reuters, сказали, що жоден орган не пояснив, як працює біткойн, тому більшість каже, що вони не будуть ним користуватися, принаймні для початку.

У липні троє з чотирьох сальвадорців мали застереження щодо плану біткойнів, показало опитування громадської думки.

У середу близько 300 протестувальників вийшли на Конгрес Сальвадору з вимогою скасувати новий закон про біткойни.

‘Букеле, зрозумійте – в Сальвадорі ми не хочемо біткойнів’, – говорилося на плакаті одного протестувальника.

Інший протестувальник, 29-річна студентка Роксі Ернандес, заявила, що більшість сальвадорців не хочуть використовувати біткойни і їх бентежить закон, згідно з яким постачальники повинні приймати платежі за біткойни, хоча Букеле заявив, що це не обов’язково для продавців чи споживачів.

‘Закон про біткойни є дещо свавільним з боку уряду’,-сказала Роксі, одягнена у футболку з логотипом, що відхиляє біткойни.

Букеле відстоював свою ініціативу, наполягаючи на тому, що використання цифрової валюти буде необов’язковим у збіднілій, доларизованій країні, і що це скасує комісії, які сальвадорці сплачують за кордон, щоб надсилати грошові перекази додому.

Понад 2,5 мільйона сальвадорців живуть за кордоном – переважна більшість у США – і в 2020 році вони повернули майже 6 мільярдів доларів, що еквівалентно 23% валового внутрішнього продукту країни.

«Невміла опозиція завжди грає в шахи з одним ходом. Вони зробили ставку на те, щоб налякати населення законом про біткойни, і, можливо, вони чогось досягнуть, але лише до 7 вересня ‘, – написав Букеле у своєму акаунті в Twitter минулого тижня.

‘Як тільки він набуде чинності, люди побачать переваги; їх будуть показувати брехунами ‘, – додав він. ‘А що станеться, якщо хтось не захоче використовувати біткойн? Ну нічого. Не завантажуйте додаток і продовжуйте жити у звичному режимі. ‘

План Bukele включає бонус у розмірі 30 доларів США в біткойнах для тих, хто користується урядовим електронним гаманцем ‘Chivo’, місцевим словом для чогось ‘хорошого’ або ‘приємного’.

КОНЦЕРН

Критики плану Букеле стверджують, що використання біткойна ризиковане з огляду на мінливість криптовалюти і тому, що його можна використовувати для відмивання грошей. Вони вказали на чиновників Сальвадору, які Держдепартамент США звинуватив у корупції.

‘Закон про біткойни обіцяє багато несподіванок, непередбачених наслідків та витрат, які не були враховані’, – сказав Стів Хенке, економіст з Університету Джона Хопкінса.

Ханке сказав, що ‘немислимо’, що новий стандарт може уникнути вказівок, визначених Спеціальною групою з фінансових заходів (FATF), міждержавною установою, яка бореться з відмиванням грошей.

‘Останнє, що потрібно Сальвадору, – це позначення ФАТФ’, – сказав він.

З тих пір, як Сальвадор прийняв долар як законний платіжний засіб у 2001 році, середньорічна інфляція становила лише 2%, що є одним із найнижчих показників у Латинській Америці. Критики стверджують, що цей рекорд може поставити під загрозу введення криптовалюти, вартість якої за лічені години змінилася на 2500 доларів.

«Я віддаю перевагу долару, тому що ми його вже знаємо і добре знаємо, немає проблем. Але оскільки ми не знаємо (біткойни), ми не знаємо, як це буде працювати »,-сказав Хосе Гвардадо, 48-річний фермер із муніципалітету Агіларес на північ від Сан-Сальвадору.

Світовий банк та Міжнародний валютний фонд посилаються на занепокоєння щодо навколишнього середовища та прозорості щодо прийняття біткойнів, а ринки скептичні.

Після затвердження закону про біткойни рейтингове агентство Moody’s знизило кредитоспроможність Сальвадору. Облігації країни в доларах зазнали тиску.

‘Ринки говорять нам про те, що авторитарні тенденції Bukele та ідеї криптовалюти з крикетом призведуть до валютного хаосу та економічного колапсу’, – сказав Ханке в Johns Hopkins. ‘Для Сполучених Штатів це означатиме чергову хвилю мігрантів з нестабільної центральноамериканської провальної держави’.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *