Що таке 51% атак у криптовалютах?

Нью -Делі: Криптовалюти базуються на технології блокчейн, які вважаються незмінними. Однак зростання популярності криптовалют спонукало кіберзлочинців знайти інноваційні способи атаки на основний блокчейн.

Одним із таких способів є «атака 51%», яка розвинулася в останні роки і була досить успішною. За останні роки було здійснено 51% нападів. У серпні 2021 року біткойн SV (BSV) знизився приблизно на 5 відсотків після атаки. Інший біткойн -форк, Bitcoin Gold (BTG), зазнав 51% -ної атаки в 2019 році. Ethereum Classic (ETC), який розколовся з оригінального блокчейна Ethereum після сумнозвісного зламу DAO 2016 року, кілька разів бачив 51% атак.

Що таке криптозлом та 51% атака?

Злом криптовалюти може бути різним. Простими словами, якщо зловмисник може використати певну ділянку ланцюжка, розумний контракт, обміняти або незаконно зняти криптовалюту, це буде розцінено як хакерство або крадіжка.

Криптовалюти шифруються за допомогою технології блокчейн, яка є публічною книгою, яка допомагає перевіряти та записувати транзакції. Блокчейн постійно оглядається мережею користувачів, що ускладнює злом.

Що стосується блокчейнів, які використовують докази роботи, 51% атак стосується того, що зловмисник може отримати контроль над більш ніж 50 відсотками хешування. Роблячи це, він або вона зможуть маніпулювати даними в блокчейні, сказав Авінаш Шехар, співвиконавчий директор ZebPay. ‘Однак це практично неможливо зробити у відомих блокчейнах, таких як Bitcoin та Ethereum. Це явище випробували деякі невеликі мережі, які насправді не децентралізовані ‘, – додав він.

Даршан Батхія, співзасновник та генеральний директор компанії Vauld, сказав, що такі атаки допомагають хакерам використовувати один цифровий маркер кілька разів, дублюючи файл. ‘51% атака дозволяє їм переписати історію транзакцій і здійснити подвійні витрати. При подвійному витраті транзакції стираються після отримання товару. Це означає, що лексеми можна використовувати знову. ‘

Блокчейн: незмінний чи зламаний?

Кожен обліковий запис криптовалюти блокується нерозривною криптографією та приватним ключем – рядком букв і цифр – який служить ідентифікаційним кодом для кожного власника крипто -рахунку. Але хакери показали, що блокчейн не є незмінним.

Вінсент Лау, керуючий директор з міжнародних операцій Huobi Global, сказав: «Неправильно закодований смарт -контракт може бути зламаний кимось, хто надішле йому певні інструкції. Одним словом, можна зламати сам смарт -контракт, але не блокчейн.

Якщо хакери отримають доступ до гаманця, вони зможуть зламати приватний ключ облікового запису, що є ще одним способом криптовалюти.

Шехар із Zebpay сказав, що дані в блокчейні незмінні. Навіть у цих хаках блокчейн в основному не скомпрометований, додав він.

Закон та криптозлом

Багато країн вважають криптозлом незаконним. Найпоширеніші типи криптозломів – це фішинг та атаки соціальної інженерії. Однак, якщо мова йде про 51% атак, існує не так багато законів, які забороняють майнерам контролювати понад 50 відсотків обчислювальної потужності мережі.

Хоча рідкісні, більш руйнівні атаки трапляються, коли смарт -контракти зламуються або експлуатуються, надаючи хакеру доступ до значних частин облікових записів та систем криптокомпанії, заявив Huobi Global. ‘Вони здатні вкрасти крипто -токени вартістю мільйонів за один раз’, – додав він.

Однак зломи також можуть бути жестами доброї волі. Наприклад, коли хакер робить це, щоб вказати на вразливість системи безпеки у смарт -контракті, щоб злобна людина не зламала та не вкрала кошти, завдаючи збитків кожному.

Як запобігти таким нападам?

Такі хакерства можна запобігти, посиливши процеси безпеки. І це відбувається на різних рівнях. Ось кілька порад, рекомендованих експертами для мінімізації ризику децентралізованого фінансування (DeFi):

  • Двоетапна автентифікація: Завжди активуйте двофакторну систему автентифікації для захисту своїх транзакцій. Це забезпечить додатковий рівень безпеки вашому гаманцю/біржі.
  • Належне управління гаманцями: більшість ваших коштів має зберігатися у надійних гаманцях для зберігання даних із кількома знаками. Гарячі гаманці, які відповідають за автоматизацію зняття коштів, повинні мати мінімальні кошти, оскільки вони найбільш схильні до злому.
  • Використовуйте окремі адреси гаманців. Використовуючи окремі адреси гаманців для кожної платформи, ви мінімізуєте свій ризик збитків. Навіть якщо одну платформу зламають, інша буде безпечною. Не кладіть усі свої жетони в один гаманець.
  • Регулярно перевіряйте схвалення своїх гаманців: Якщо ви більше не робите ставки в проекті DeFi, скасуйте права доступу для цього проекту до своїх гаманців.
  • Уникайте фішингових посилань: це ідеально шкідливі оголошення чи електронні листи, які дублюють афілійовані організації/особи, які намагаються отримати ваші персональні дані для злому. На рівні програми додайте обов’язкові перевірки двофакторної автентифікації для чутливих операцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *