Як і чому посварилися Україна та Грузія через Саакашвілі

Читати новину: Російською

Призначення колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі главою Виконавчого комітету реформ України є недружнім жестом з боку Києва. Про це заявив міністр охорони навколишнього середовища і сільського господарства Грузії Леван Давіташвілі, повідомляє Абзац.

7 травня президент України Володимир Зеленський призначив ексгубернатора Одеської області та колишнього президента Грузії главою Виконавчого комітету реформ. До цього Саакашвілі розглядався на посаду віцепрем’єр-міністра.

“Я думаю, що говорити про цю людину (Саакашвілі, – прим. Абзацу) є зайвим. Його засудили, він розшукується та призначається на державну посаду. Це недружній жест. Ми на це відреагуємо з послом, проте співпраця продовжиться”, – сказав Давіташвілі.

Водночас він зазначив, що Грузія не втручається в справи України, “а лише висловлює свій біль”. “Ми не говоримо про юридичне вирішення, ми не втручаємося в це. Це їх суверенне рішення, так само як і рішення Грузії. Ми з болем в серці відзначили рішення дружньої країни, яке з моральної точки зору є неправильним”, – додав грузинський урядовець.

Своєю чергою мер Тбілісі, секретар правлячої партії “Грузинська мрія – Демократична Грузія”, колишній футболіст Каха Каладзе подякував депутатам Верховної Ради України за те, що Саакашвілі не призначили віцепрем’єром, про що йшла мова раніше.

“Я хочу подякувати депутатам Ради за розсудливість і правильне рішення, що не дали Михайлу Саакашвілі можливість стати віцепрем’єром”, – сказав він.

Між тим глава МЗС Грузії Давид Залкаліані заявив сьогодні, що Тбілісі відкликає посла Теймураза Шарашенідзе з Києва “для консультацій”.

Реакція України

На своєрідний демарш грузинського МЗС відреагував президент України Володимир Зеленський. Він назвав помилкою виклик посла Теймураза Шарашенідзе в Грузію.

“У нас з Грузією прекрасні стосунки. Ми, незважаючи ні на що, не будемо ні на які консультації відкликати нашого посла в Україну. Тому що стосунки між нашими країнами довші за будь-яке керівництво будь-якої країни. Мені здається, це помилка грузинської сторони. Мені здається, що після консультацій всі сторони зрозуміють, що у кожній державі кадрова політика стосується тієї держави й тих громадян, які живуть в ній. Щоб нікого не ображати, я думаю, це наше рішення, наша внутрішня політика”, – сказав голова держави.

Зеленський також нагадав, що Саакашвілі має громадянство України.

Сам новий-старий кадр також прокоментував дії МЗС Грузїї. “А можна нескромне питання? Чим цей посол, якого “відкликали” буде добиратися додому?” – пожартував Саакашвілі на свої сторінці у Facebook.

Також він впевнений, що “грузинський народ не дозволить жодній владі Грузії погіршити відносини з Україною або навіть натякати на це”.

“Я думаю, що між Грузією і Україною все буде добре і близьким, дружнім відносинам наших двох країн просто немає альтернативи”, – додав він.

Нагадаємо, після свого призначення Михайло Саакашвілі заявив, що “Україну треба витягувати з болота”. В Грузії вимагають екстрадиції Саакашвілі з України.