Як отримати вакцину від Covid-19 позачергово: Україна придумала “лайфхак”

Україна запропонує компаніям-виробникам Pfizer/BioNTech і AstraZeneca послуги перевезення літаком Ан-225 “Мрія”вакцин від коронавірусу.В обмін на це влада хоче прискорити процес отримання ліків. Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, нардеп фракції “Слуга народу” Михайло Радуцький, інформує Абзац.

“Найпотужніший літак у світі можна обладнати спеціальним обладнанням для підтримки температури мінус 70, і за це прискорити отримання вакцини, якщо ми будемо доставляти цю вакцину на інші замовлення, які надходять до компаній-виробників. Ми будемо просити, щоб отримати позачергово, поза квотою вакцини“, – сказав нардеп.

В рамках міжнародної програми COVAX перші дози Україна повинна отримати в лютому-березні 2021 року. Йдеться про 8 млн доз, розрахованих на 4 млн осіб.

“Зусиллями Міністерства закордонних справ, президента України ведуться переговори з виробниками, з президентами країн, де знаходяться виробники, щоб отримати цю вакцину як можна раніше”, – сказав Радуцький.

Першими вакцину повинні отримати медики, вчителі, правоохоронці та люди похилого віку. В аптеках вона може з’явитися не раніше осені.

Нагадаємо, міністерство охорони здоров’я України затвердило дорожню карту про проведення в країні вакцинації від коронавірусу на 2021-2022 роки, яка складається з 5 етапів.

Як писав Абзац, станом на ранок 26 грудня загальна кількість випадків інфікування коронавірусом в Україні збільшилася до 1 019 876, добовий приріст склав 7 709, що на 3326 випадків менше, ніж напередодні, 25 жовтня. За останню добу померла 121 особа, одужало – 5 145.