Як палають ліси й села навколо Чорнобильської зони (ВІДЕО)

Державна служба з надзвичайних ситуацій продовжує заходи з ліквідації наслідків лісових пожеж у Житомирській області та Зоні відчуження, повідомляє Абзац.

Рятувальники опублікували оперативне відео обльоту Чорнобильської зони станом на ранок 18 квітня. На ньому видно, що осередок однієї з пожеж знаходиться на великій відстані від ЧАЕС.

Також ДСНС показала, як рятувальник борються з лісовими пожежами на Житомирщині.

“Станом на ранок сьогоднішнього дня, 18 квітня, на території Зони відчуження основні зусилля Служби спрямовані на локалізацію чотирьох осередків тління пеньків, залишків деревини та одного торф’яника. На всіх осередках ситуація стабільна, тільки поблизу села Буда спостерігається незначне поширення горіння лісової підстилки в недоступних для гасіння наземними силами місцях”, – сказав директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук.

Він додав, що для облаштування протипожежних розривів, з метою недопущення вогню на інші лісові масиви залучені шляхопрокладачі Збройних Сил України.

“Загрози об’єкту “Укриття”, сховищу радіаційних відходів, тощо, на даний час немає. Радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми”, – наголосив Демчук.

У Зоні відчуження пожежі охопили вже територію 5 лісництв.
Значну частину диму, який суттєво забруднює повітря столиці, доносить у Київ з Житомирської області, де наразі палають понад 2700 га лісу. 14 квітня ДСНС повідомляла, що відкритого вогню у Зоні відчуження вже немає.