Як українцям уникнути відрахувань з пенсії: в ПФУ дали пояснення

В Україні на розмір пенсійних виплат впливає працевлаштування пенсіонера. Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Щоб не отримати переплат, українці повинні своєчасно повідомити ПФУ про роботу. Вона впливає на виплату доплат, надбавок і на підвищення пенсії.

“Зокрема, в разі працевлаштування пенсіонера, проведення перерахунку в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за понаднормовий страховий стаж законодавством не передбачено”, – йдеться в повідомленні.

А непрацюючим пенсіонерам, які утримують дітей до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150 гривень. У разі працевлаштування ці гроші не виплачують.

Також, якщо пенсіонер працевлаштовується після виходу на пенсію за вислугою років (за тією ж спеціальністю), то виплата пенсії припиняється.

Читайте такожЗмушують повернути гроші: в Україні у частини пенсіонерів виникли проблеми з виплатами

У таких випадках, якщо пенсіонер вчасно не повідомив в ПФУ (це потрібно зробити протягом 10 днів з моменту працевлаштування), він отримує переплати. Держорган в будь-якому випадку дізнається про зміни за допомогою звірки даних з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб.

Згідно із законом України пенсіонери можуть добровільно повернути зайво виплачену суму. В іншому випадку гроші можуть повернути на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду або через суд.

Як повідомляв Абзац, з 1 квітня в Україні підвищили пенсійний вік для жінок, але правила ще продовжать переглядати.

Джерело