Які заходи сонця на інших планетах. Тепер ми можемо це побачити! (відео)

Кожна планета Сонячної системи володіє унікальною атмосферою, яка розсіює сонячне світло і формує оригінальні, індивідуальні заходи й світанки. Фахівець з палеонтології, доктор Джеронімо Виллануева, що працює в космічному Центрі імені Годдарда в Меріленді, створив комп’ютерну модель заходів формуються на планетах Земля, Венера, Марс, Уран і Титан.Роботи проходили в рамках моделювання польоту на Уран, крижану планету, розташовану на зовнішній орбіті Сонячної системи. Програмний комплекс став однією з частин онлайн програми NASA «Планетарний генератор спектру».

Серед всіх моделей, найбільш схожі з Землею заходи Сонця, з точки зору об’єкта наявного на поверхні планети, показала візуальна картинка з Урану.

Насичена лазур, на Урані перетворюється в яскраво-синій захід з бірюзовими відтінками. Синьо-зелений колір утворюється в результаті взаємодії сонячного світла з атмосферою планети. Короткі хвилі синього і зеленого спектра відбиваються від молекул газу водню, гелію і метану, наявного в атмосфері Урана. Ці ж молекули газу поглинають червоний спектр оптичних хвиль.

Аналогічне явище на Землі забезпечує нам можливість спостереження блакитного неба. Візуалізація заходів допоможе вченим визначити модель проходження світла через атмосфери різних планет, екзопланет і їх супутників, що забезпечить первинне уявлення про хімічний склад їх атмосфери.