Є два підходи. У Кабміні розповіли, як планують знижувати тарифи на газ для населення

У Кабінеті міністрів за дорученням президента розробили шляхи вирішення питання зростання тарифів на газ для населення. В уряді є два підходи, які дозволять істотно знизити тарифи, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Перший підхід – це формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах” мінус” транспортування газу в Україну”, який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – зазначив Шмигаль.

“Другий підхід, який пропонує державна компанія “Нафтогаз”, – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить”Нафтогаз”. Крім того, пропонується, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів в рамках відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції і, як наслідок, істотне зменшення платіжок для українців”, – додав прем’єр.

Також з відповідальними відомствами сформований механізм, який дозволить знизити ціну на транспортування газу. НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року “Нафтогаз” підвищив ціну на газ для населення на 14,06%, або на 89 копійок. Ціна на природний газ у січні для населення в рамках тарифу” місячний ” становить 7,22 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Пізніше президент України Володимир Зеленський доручив врегулювати тарифи на газ для населення. А в Міненерго представили попередній план щодо зниження ціни на газ.