Єлизавета II посвятила в лицарі гонщика Льюїса Хемілтона і оператора фільму “1917” Роджера Дікінса

Всього в список потрапили імена більше тисячі осіб, серед них є як знаменитості, так і прості британці


PA

Королева Великобританії Єлизавета II нагородила лицарськими титулами семиразового чемпіона “Формули-1” Льюїса Хемілтона і дворазового лауреата премії “Оскар” оператора Роджера Дікінса (“1917”, “Втеча з Шоушенка”).

Список опубліковано на сайті уряду Сполученого Королівства. Королева нагородила понад тисячу осіб почесними титулами і орденами “За служіння суспільству”. Серед нагороджених – як знаменитості, так і прості британці.

Крім Хемілтона і Дікінса, в почесний список потрапили співак Крейг Девід і футболісти Джиммі Грівз і Рон Флауерс — вони стали кавалерами ордена Британської імперії. Актор Тобі Джонс (“Розмальована вуаль”, “Фрост проти Ніксона”) був посвячений в офіцери ордена, а візажист Пет Макграт — в дами-командори.

Велику кількість нагород отримали люди, що борються з пандемією COVID-19. Крім того, кавалером ордена Британської імперії стала 106-річна волонтер Енн Бейкер з Солсбері, яка протягом десятиліть збирала гроші для благодійної організації “Національне товариство захисту дітей від жорстокого поводження”.

Список лауреатів публікується два рази на рік — перед Новим роком і в червні, коли королева Великобританії Єлизавета II святкує день народження. 

Орден Британської імперії заснований в 1917 році дідом Єлизавети II — королем Георгом V. існує п’ять категорій цієї нагороди: кавалер ордена, офіцер, командор, лицар-командор і лицар Великого Хреста. 

Нагадаємо, у Букінгемському палаці присвятили у лицарі учасника групи The Beatles Рінго Старра.

Джерело