ЄС нагадав, що Червоний Хрест досі не отримав доступ до полонених на окупованому Донбасі

Представники ЄС в ОБСЄ нагадали, що доступ місії Червоного Хреста до всіх полонених є одним із зобов’язань Паризького саміту в нормандському форматі


Пресс-служба Красного креста

ЄвропаЄйський Союз констатував, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) досі не отримав доступу до полонених на непідконтрольній уряду України території на Донбасі. Про це йдеться в заяві Євросоюзу щодо агресії Росії проти України і незаконної окупації Криму, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні 1 жовтня, повідомляє “Укрінформ“.

“Ми повторюємо наш заклик до подальшого прогресу в питанні нових ділянок розведення, контрольних пунктів в’їзду-виїзду, розмінування та обміну затриманими. Що стосується останнього, то ми шкодуємо, що МКЧХ досі не отримав доступу до утримуваних осіб на непідконтрольних уряду територіях”, – йдеться в заяві європейських дипломатів.

В ЄС наполягають на тому, щоб Червоний Хрест пустили до полонених в ОРДЛО.

Представники ЄС в ОБСЄ нагадали, що доступ місії Червоного Хреста до всіх полонених є одним із зобов’язань Паризького саміту в нормандському форматі, який проходив у грудні минулого року.

Раніше глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук зажадав, щоб бойовики пустили місію Червоного Хреста до полонених українців, які утримуються у в’язницях на окупованих територіях Донбасу.

Пізніше глава офісу президента Андрій Єрмак заявив, що вже до кінця вересня Міжнародний Комітет Червоного Хреста отримає доступ на окуповані території Донбасу.

Джерело