ЄС оцінив позицію України в “нормандському форматі” і виявив готовність приєднатися до “Кримської платформи”

На саміті в Брюсселі обговорювалася не тільки ситуація на Донбасі, а й регулярні порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму і залучення ЄС до захисту кримчан, які страждають від тимчасової окупації

Володимир Зеленський і Шарль Мішель на саміті в Брюсселі, 6 жовтня
Прес-служба президента України

Європейський Союз високо оцінив активну позицію України в “нормандському форматі” для мирного врегулювання ситуації на Донбасі і виявив готовність приєднатися до української ініціативи зі створення “Кримської платформи”. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками 22-го Саміту Україна-ЄС, повідомляє його прес-служба.

“Європейські партнери високо оцінили наші зусилля на шляху до миру, а також активну і конструктивну позицію України в “нормандському форматі”, – констатував Зеленський.

За його словами, значна частина саміту в Брюсселі була присвячена питанню врегулювання ситуації на Донбасі та реалізації кроків з метою імплементації мінських домовленостей. Крім того, учасники зустрічі детально обговорили регулярні порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму та залучення ЄС до захисту кримчан, які страждають від тимчасової окупації та політичних переслідувань на півострові.

“Я радий, що Європейський Союз принципово готовий приєднатися до нашої ініціативи щодо формату “Кримська платформа”, – резюмував український президент.

Нагадаємо, 6 жовтня відбувся саміт Україна – ЄС – перший двосторонній саміт ЄС з країною-партнером, який пройшов у Брюсселі в традиційному “живому” форматі з початку пандемії Covid-19. Делегацію України на саміті очолив президент Володимир Зеленський, делегацію ЄС – президент Європейської ради Шарль Мішель. Також до складу європейської делегації повинна була увійти президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, однак у зв’язку з  виходом на карантин її представляв глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Раніше повідомлялося, що міністерство закордонних справ України планує провести в Україні ” Кримський саміт” за участю російської сторони. Проведення саміту заплановане на 2021 рік. Соамміт повинен проходити на постійній основі, а запрошення приєднатися до цієї платформи є відкритим для всіх тих країн, які бачать в цьому доцільність. “Кримська платформа” повинна покривати кілька вимірів, а саме: найвищий політичний рівень (лідери країн, перші особи держав), рівень міністрів закордонних справ, міністрів оборони, парламентський рівень і експертний рівень.

Джерело