Європарламент схвалив призначення в Єврокомісії

Європейський парламент затвердив призначення ірландки Мейрід Макгіннесс на посаду комісара ЄС з питань фінансів

Мейрід Макгіннесс стала Комісаром ЄС з питань фінансів
AP Photo

Європарламент затвердив призначення Мейрід Макгіннесс комісар ЄС з фінансів, а також підтримав зміну портфеля Валдіса Домбровскіса, який надалі відповідатиме за торгівлю, повідомляє DW.

“Європейський парламент у середу, 7 жовтня, затвердив призначення ірландки Мейрід Макгіннесс на посаду комісара ЄС з питань фінансів. Вона отримала підтримку в 583 голоси, 75 депутатів проголосували проти, 37-утрималися”, – йдеться в повідомленні.

До цього затвердження Макгіннесс була заступником голови Європейського парламенту.

Також Європарламент схвалив зміну портфеля виконавчого віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса. Раніше саме він відповідав за фінансовий блок. Тепер Домбровскіс буде займатися питаннями торгівлі. Це рішення підтримали 515 голосами, 110 депутатів проголосували проти, 70 — утрималися.

Раніше єврокомісаром з ЄС з питань торгівлі був ірландець Філ Хоган. Але, в серпні він подав у відставку через порушення правил карантину, що спричинило політичний скандал в Ірландії. Після відставки Хогана Ірландія номінувала двох кандидатів у члени Єврокомісії. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зробила вибір на користь Макгіннесс.

Джерело