Штучний інтелект відтворює розмиті фотопортрети з 64-кратним збільшенням (3 фото)

Сучасні мережі активно використовуються при обробці зображень людини. Нещодавно були оприлюднені дані про «пожвавлення» штучним інтелектом портрета Джоконди та інших художніх образів і ось тепер приходить повідомлення від вчених з університету Дьюка з Північної Кароліни про нові успіхи II в обробці фотографій. Вчені змогли втілити в реальність процедуру «перетворення» розмитого фотообразу людини в чітку фотографію. Такий прийом можна часто бачити у кінофільмах, коли слідчі за даними кадрів нечіткого, збільшеного у багато разів відео ідентифікують особистості злочинців.

Розробка вчених отримала назву PULSE і дозволяє, використовуючи практично кілька пікселів, створити реалістично виглядає особа з деталізацією, в 64 рази перевищує вихідне зображення. Раніше було доступно масштабування зображення особи тільки до 8 разів. Попередні методики засновані на генерації AI середніх деталей, найбільш підхожий для відновлюваного фото.

Вчені з Північної Кароліни використовували інший підхід. Нова система PULSE задіює у роботі дві нейромережі, спеціально навчені на однакових наборах фотографій. Одна мережа генерує можливі образи, грунтуючись на вихідній картинці з пікселів. Друга мережа порівнює, наскільки така фотографія буде ідентична ісходнику при аналогічному розмиттю кадру.

Використання PULSE дозволяє перетворювати кадри з роздільною здатністю 16 на 16 пікселів в високоточну фотографію дозволу 1024х1024 пікселів. При цьому штучний розум досить точний у деталях і відновлює фотографію досить точно аж до візерунків на одязі, волосся зморшок і пор на обличчі.

Враховуючи, що технологія не відновлює фотографію, а вибирає найбільш підходящу, такий метод складно використовувати при вирішенні важливих завдань і може бути застосований для створення демонстраційних фотографій. Метод PULSE можна застосовувати при формуванні вигляду далеких екзопланет, «фотографій» вірусів і бактерій, які надалі будуть використані в навчальних цілях.