За 11 місяців 2020 року українські АЕС виробили 52% всієї електроенергії

Водночас прем’єр зазначив, що наступного року Україна вперше відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива у Росії


З відкритих джерел

За 11 місяців цього року українські АЕС виробили 52% всієї електроенергії, що абсолютно зіставно з цифрами минулих років. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Facebook

Водночас прем’єр зазначив, що наступного року Україна вперше відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива у Росії. Це заощадить українським платникам податків сотні мільйонів доларів.

Також, за словами міністра, станом на 23.12 загальний фонд державного бюджету вже виконано на 100%. До кінця року доходи бюджету буде суттєво перевиконано. Порівняно з минулим роком податкові органи завершують рік збільшенням зборів на більш ніж 60 млрд грн. Шмигаль додав, що на Єдиному казначейському рахунку станом на 23.12 було понад 60 млрд грн, і це абсолютний рекорд на цю дату. Всі борги із зарплат шахтарям виплачено, кошти на закупівлю вакцин виділено, доплати у розмірі 8 тис. грн українцям, діяльність яких буде припинено внаслідок “карантину зимових канікул”, вже здійснюються. 

Нагадаємо, 24 грудня Україна запустила нову лінію електропостачання ЗАЕС, яка дозволить постачати електроенергію до Криму після деокупації. Лінія електропостачання ЗАЕС Каховська протяжністю 186 км з’єднала Запорізьку АЕС і нову підстанцію “Каховська”, забезпечивши стабільне джерело постачання електроенергії на південь України. Завдяки її запуску з’явилася можливість експортувати електроенергію ЗАЕС до Румунії, що стало однією з важливих віх на шляху інтеграції України до європейської мережі ENTSO-E.

Джерело