Загиблих могло бути більше: історія медсестри, яка рятувала під Шумами українських бійців

26 березня загинуло четверо військових ЗСУ під Шумами. Однак смертей могло бути ще більше. Про це розповіла старший бойовий медик гірсько-штурмової роти сержант Світлана Земліна, яка рятувала наших воїнів, передає Армія Інформ.

Дівчина згадує, що з окопу опорника побачила страшну картину – декілька тіл лежали нерухомо, відстань до них була до ста метрів. По весняній багнюці Світлана повзла до хлопців. У голові було лиш одне – аби всі були живі, аби були живі…

У першого воїна, до якого доповзла медик, – пульсу і ознак життя не було. Світлана підняла голову й огледілась – ще троє лежали нерухомо, а двоє були поранені. До них і попрямувала. Пораненими виявились два досвідчені сапери, котрі з групою прибули на розмінування. Дівчина оцінила обстановку і поповзла до того, у кого на руці, нозі й боку проступала кров від поранень, він був у свідомості. Другий рухом показав, що допомоги не потребує. Тоді Світлана на поранені руку і ногу сапера наклала турнікети, щоб зупинити кровотечу. Допомагали це робити сержанти, бо чоловік був набагато більшим, ніж дівчина, і стали відтягувати пораненого в укриття. Весь час поранений був у свідомості й виконував команди медика. А ворожий вогонь тим часом не припинявся.

“Щось там свистіло над головою, але я не звертала на те увагу – потрібно було рятувати поранених”, − ділиться дівчина.

Місцевість була відкрита, безпечно було лиш за невеличким насипом, куди і затягнули пораненого сапера. Уже там Світлана наклала на місця поранень тугі пов’язки та вколола знеболювальне. Інший поранений доповз туди сам. Гірські піхотинці з опорника вогнем у напрямку ворога прикрили групу, і за мить всі вже були в окопі. Там Світлана поправила турнікети та пов’язки, а хлопці понесли пораненого в напрямку спостережного пункту роти, куди вже прибув автомобіль для евакуації.

Глава Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак під час виступу на позачерговому засіданні Верховної Ради назвав причиною загибелі чотирьох військових на Донбасі під Шумами 26 березня постріли снайпера. Водночас в штабі ООС повідомляли про обстріл.

Джерело