Замість ремонту поїзда – лімузини: хто відповість за аферу на 9 млн гривень в “Укрзалізниці”

У держкомпанії “Укрзалізниця” черговий скандал. Виявилося, що гроші, що призначалися на ремонт дизель-потяга, були витрачені на покупку двох лімузинів Audi А8 Long.

Як повідомляє “Апостроф”, про це написав у Facebook член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко.

З документів, викладених в мережу Лещенком, виявляється, що за автомобілі заплатили 9,12 млн гривень, тобто по 4,56 млн гривень за штуку.

Афера сталася ще в 2019 році – за минулого керівництва “Укрзалізниці” (тоді компанію очолював Євген Кравцов, звільнений 29 січня 2020 року).

За гіркою іронією, лімузинами так ніхто і не скористався, хоча, як стверджується, вони призначалися для високопосадовців попередньої влади. Для кого саме – можна тільки гадати, але, можливо, через якийсь час правда все ж стане надбанням гласності.

Авто припадали пилом – у прямому сенсі цього слова – в гаражі, при цьому на одній машині вийшов з ладу акумулятор. Хто винен у скоєному, буде розбиратися Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

При цьому в соціальних мережах прозоро натякають на бездіяльність наглядової ради “Укрзалізниці” на чолі з Шевки Аджунером.

Фото: t.me/insiderUKR

За словами Сергія Лещенка, саме він зажадав від наглядової ради призначити аудиторську перевірку згаданої афери, яка й виявила порушення. При цьому, як з’ясувалося, результати аудиту протягом довгого часу не передавалися правоохоронцям.

Як раніше повідомлялося, 26 серпня 2020 року Кабінет міністрів призначив новим главою правління “Укрзалізниці” Володимира Жмака.

Джерело