Запуск Crew Dragon на МКС відклали до 30 травня через погодні умови

Читати новину: Російською

27 травня о 23:33 за Києвом мав відбутися перший пілотований пуск, космічного корабля компанії SpaceX Crew Dragon з двома космонавтами на борту. Зверніть увагу на те, що це в перший раз – після того як згорнули програму Спейс-Шаттл в 2011 році.

Пуск Crew Dragon відклали через невідповідність погодних умов. Другий старт запланований на 30 травня, повідомляє Абзац.

Нагадуємо, що з 2011 року всі місії на МКС виконувалися на російських “Союзах”.

Космічний корабель компанії SpaceX – Crew Dragon – за допомогою багаторазової ракети Falcon 9 доставить двох астронавтів NASA Боба Бенкена і Дугласа Херлі на висоту 400 км від Землі до Міжнародної космічної станції. Старт з мису Канаверал у Флориді (США) був запланований на 23:33 за Києвом.

Астронавти NASA Боб Бенкен і Дуглас Херлі

Нагадаємо, що за рік до згортання державної програми США “Спейс-Шаттл” у 2011 році, Штати почали активно розвивати іншу – Програму Комерційних польотів (Commercial Crew Program). Мало хто знає, що її концепція полягає в тому, що доставляти астронавтів на орбіту будуть комерційні компанії, а NASA буде, м’яко кажучи, контролювати процес проєктування і тести, а потім нарешті буде оплачувати польоти.

У 2014-му році в конкурсі виграли компанії SpaceX Ілона Маска і Boeing. Останній не вдалося вдало провести випробувальний політ корабля Starliner, тому зараз до МКС повинен дістатися конкретно Crew Dragon (до речі, за доставку астронавтів NASA повинна сплатити SpaceX $ 110 млн – $55 млн за місце).

Пристикування до МКС 30 травня заплановане через 19 годин після запуску. Буде погано, якщо старту знову завадить погода.

Якщо все пройде вдало, як заплановано, екіпаж шаттла Dragon зустрінуть на МКС члени експедиції Кріс Кессіді, Анатолій Іванішин та Іван Вагнер. Звичайно, всі ми дуже добре знаємо, що тривалість місії Боба Бенкена та Дугласа Херлі визначать вже на орбіті – вона може тривати від одного до чотирьох місяців.

Місія має завершитися після того, як корабель отстикується від станції та повернеться на Землю. Також відомо, що космічний шаттл Crew приводнять в Атлантичному океані неподалік узбережжя Флориди.

Дивіться також: Пентагон офіційно представив НЛО (ВІДЕО)