Запуск марсохода «Наполегливість» знову відкладається

Національне управління з повітроплавання і дослідженню космічного простору США (НАСА) повідомило про чергову затримку запуску апарату «Наполегливість» (Perseverance), якому належить зайнятися комплексним вивченням Марса.Нагадаємо, що автоматичний ровер «Наполегливість» побудований на платформі робота «Цікавість» (Curiosity). Новий апарат оснащений поліпшеним науковим обладнанням, численними камерами та системою Sample Caching System для збирання зразків марсіанського грунту.

Спочатку передбачалося, що запуск апарату буде здійснено 17 липня поточного року за допомогою ракети Atlas V 541 зі стартового комплексу Space Launch Complex 41, розташованого на території бази ВПС США на мисі Канаверал у штаті Флорида. Проте нещодавно було оголошено про перенесення старту на 22 липня у зв’язку з проблемою забруднення на лініях наземної підтримки. І ось тепер йдеться про чергову затримку.

Зараз висновок апарату в космос планується в кращому випадку 30 липня. Більш того, вікно запуску розширено до 15 серпня, причому фахівці розглядають можливість його подальшого продовження.

На цей раз затримка пояснюється тим, що сенсори рідкого кисню видали аномальні показники. Тепер фахівцям потрібен додатковий час для встановлення причин події та усунення можливих проблем.