Засідання ТКГ перервали через порушення режиму конфіденційності, Кравчук закликав Гризлова не блокувати переговори

Російська сторона вела несанкціонований аудіо- та відеозапис роботи ТКГ


Фото з відкритих джерел

Представник ОБСЄ перервав засідання ТКГ через порушення російською стороною режиму конфіденційності. При цьому українська сторона прийняла таку позицію. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Російська сторона вела несанкціонований аудіо- та відеозапис роботи ТКГ, про це представники РФ заявили в ході засідання. 

“Глава російської делегації, зокрема, заявив також про свій намір в односторонньому порядку публікувати аудіо-та відеозаписи переговорів”, – йдеться в повідомленні.

Представник ОБСЄ запропонувала взяти паузу в роботі ТКГ і під час позачергового засідання домовитися про кодекс проведення та інформаційну політику, які будуть єдиними для всіх учасників ТКГ.

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук закликав представника РФ Бориса Гризлова не блокувати переговорний процес в контактній групі і не висувати Україні ультиматуми. 

“Не висувайте нам ультиматумів. Ми не в СРСР і не під Кремлем. Україна – незалежна держава, яка не дозволить диктувати їм будь-які умови”, – сказав Леонід Кравчук.

Кравчук додав, що українська делегація готова до конструктивної роботи над вирішенням питань, що входять до порядку денного діяльності ТКГ.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким вивів Вітольда Фокіна зі складу Тристоронньої контактної групи по Донбасу. 

Раніше перший заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін заявив, що поки не бачить доказів війни між Україною та Росією. У відповідь на це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запропонував негайно відправити Фокіна “знову на пенсію”, а глава ОП Андрій Єрмак вважає, що Фокін повинен покинути склад ТКГ.

Джерело