Заяви Фокіна про відсутність війни між Росією і Україною є неприйнятними, їм надана оцінка, – ОП

Раніше Фокін заявив, що не бачить ніяких підтверджень війни між Україною і Росією

Вітольд Фокін
tk.media

Заяви першого заступника голови делегації України в ТКГ Вітольда Фокіна про відсутність війни між Росією і Україною є неприйнятними, їм надана відповідна оцінка. Про це повідомили в Офісі президента України.

“Неприємно вражені особистими оцінками і коментарями, які дав перший заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін… Очевидно, що кожен, хто представляє державу, повинен завжди пам’ятати, що не можна плутати офіційне з особистим. Якщо є розбіжності в позиціях, а власне бачення, яким би воно не було, відрізняється від державного, потрібно вибирати державне до тих пір, поки представляєш державу. Не особисте, а саме державне бачення. Тим більше офіційна позиція України повністю збігається з об’єктивною реальністю і політичною правдою. Саме з російського вторгнення почалася тимчасова окупація Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей України. Саме ця держава повністю контролює тимчасово окупованих територіях України і має вирішальний вплив на все, що там відбувається”, – йдеться в повідомленні.

В ОП додали, що”робота української делегації в Тристоронній контактній групі завжди базувалася на повному розумінні національних інтересів України і абсолютній правді про війну і хто є хто в цій війні”.

“Особиста думка кожного з представників України не тільки жодного разу не заважали переговорам, але і не суперечили офіційній позиції держави, нашим основоположним імперативам і тим завданням, які Президент Володимир Зеленський поставив перед делегацією. Безумовно, заявам Вітольда Фокіна, які категорично розходяться з офіційними позиціями держави, вже дана належна оцінка. Перш за все – суспільством, яке заплатило велику ціну за свої ідеали”, – заявили в ОП.

В офісі президента підкреслили, що що метою діяльності держави та її представників є досягнення сталого миру тільки на українських умовах. А саме: абсолютне і тривале припинення вогню на Донбасі, звільнення всіх утримуваних осіб, виведення всіх незаконних збройних формувань і військової техніки з території України, повна деокупація і повернення України контролю над кордоном з Росією. 

Раніше перший заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін заявив, що поки не бачить доказів війни між Україною та Росією. У відповідь на це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запропонував негайно відправити Фокіна “знову на пенсію” , а глава ОП Андрій Єрмак вважає, що Фокін повинен покинути склад ТКГ.

Джерело