Зеленський хоче посилити відповідальність за брехню в деклараціях

Після доопрацювання президент України Володимир Зеленський внесе до парламенту законопроект як невідкладний

На засіданні РНБО 29 грудня схвалили законопроєкт щодо вдосконалення відповідальності за недостовірне декларування, який після доопрацювання президент України Володимир Зеленський внесе до парламенту як невідкладний. Про це повідомили в Офісі президента України.

“Багато хто з народних депутатів не хотіли, щоб було покарання у вигляді позбавлення волі. Тому було ухвалено законопроєкт компромісної редакції. І зараз ми виправляємо помилку. Я згоден, що цей законопроєкт потрібно доопрацювати, щоб не було суперечок з приводу тих чи інших норм”, – зазначив Володимир Зеленський.

Голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін вважає, що питання кримінальної відповідальності за недостовірне декларування має бути розв’язано саме в такий спосіб, якого вимагає українське суспільство.

“Має бути відновлено не тільки кримінальну відповідальність, а й відповідне покарання за те, що особа не задекларувала якісь свої статки і це було зроблено умисно і в значній сумі. Рада національної безпеки та оборони України підтримала позицію президента щодо відновлення такого виду покарання, як позбавлення волі за недекларування і за недостовірні відомості в електронних деклараціях наших чиновників”, – сказав Андрій Костін.

Депутат також нагадав, що Венеціанська комісія ухвалила висновок, яким рекомендує Верховній Раді не просто відновити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а встановити такий вид покарання, як позбавлення волі.