Зеленський: Компроміси щодо карантину неприпустимі, за зростання кількості хворих відповідатиме місцева влада

Протести проти карантину з боку місцевої влади президент пояснив політичними іграми та підготовкою до місцевих виборів


Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив про неприпустимість компромісів у питаннях карантину і пригрозив відповідальністю місцевій владі за зростання захворюваності на коронавірус. Про це глава держави заявив під час робочого візиту в Тернопільську область, повідомляє його прес-служба.

“Я ні на які компроміси ні з ким не йшов би, тому що компроміси обернуться кількістю хворих, а результатом буде кількість померлих людей”, – сказав Володимир Зеленський, коментуючи можливість послаблення карантинних обмежень.

За його словами, деякі представники органів місцевої влади хочуть створити собі політичну рекламу, нарікаючи на занадто жорсткий карантин.

“Через політичні ігри та підготовку до місцевих виборів деякі представники місцевої влади, особливо в обласних містах, почали чомусь на словах воювати з центральною владою через те, що влада “закручує гайки”, і бажали пом’якшення карантину”,-сказав Зеленський.

Він зазначив, що політична агітація перед місцевими виборами також впливає на зростання кількості хворих в Україні. Місцева влада проводить масові заходи за участю десятків тисяч осіб. В такому випадку відповідальність за погіршення епідемічної ситуації і зростання числа інфікованих в тому чи іншому населеному пункті лежить на місцевій владі, наголосив глава держави.

За словами президента, порівняно з іншими країнами, в Україні діє досить ліберальний формат карантину.

Глава держави також нагадав, що завдяки карантинним заходам країні вдалося уникнути важких наслідків першої хвилі пандемії коронавірусу навесні. Тоді було максимум до 300 нових хворих на день.

Нагадаємо, в Україні діє адаптивний карантин, згідно з яким країну ділять на зони за кольорами, відповідно до епідеміологічної ситуації – червону, жовту, помаранчеву, зелену.

У серпні влада Тернополя та влада Луцька почали виступати проти посилення карантину, незважаючи на перебування в “червоній зоні” поширення COVID-19.

Крім того, в Одесі 2 вересня відзначали день міста без дотримання карантинних обмежень.

Джерело