Зеленський підписав закон, яким відновлюється повноцінна діяльність НАЗК

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції”, який парламент ухвалив 15 грудня. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Глава держави підписав закон, яким відновлюється повноцінна діяльність НАЗК”, – йдеться в повідомленні.

Так, документ усуває законодавчі прогалини, що виникли у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня про визнання неконституційними окремих положень Закону України “Про запобігання корупції”, і забезпечує повноцінне функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Також закон встановлює додаткові особливості здійснення повноважень НАЗК щодо суддів, суддів Конституційного Суду України, спрямовані на забезпечення дотримання гарантій незалежності цих осіб. Такий підхід буде враховувати рішення КСУ від 27 жовтня і одночасно дозволить зберегти ефективність і пропорційність інституційного механізму запобігання корупції, додали в пресслужбі.

Документ також передбачає відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування.

Нагадаємо, 15 грудня Верховна Рада прийняла за основу і в цілому два законопроєкти, які дозволять відновити роботу Національного агентства із запобігання корупції.