Зеленський порівняв допомогу МВФ із водою та кров’ю

В умовах світової пандемії коронавірусу Україна опинилася б у дуже скрутному положенні без підтримки Міжнародного валютного фонду. Про це заявив президент Володимир зеленський, повідомляє Абзац.

“Чи може людина прожити без води тиждень? А навіщо? З МВФ ситуація така сама. Навіщо нам так ризикувати, навіщо довести ситуацію до дефолту, навіщо нам всі ці випробування? Їх і так достатньо”, – сказав голова держави в ефір ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

Зеленський також наголосив, що якщо Україна дійсно має таку підтримку, то “вона для нас важлива, зараз це як кров для організму людини”.

“Зараз ми домовились – мінімум 8 млрд доларів МВФ плюс Світовий банк. В цілому, МВФ, Світовий банк, гроші ЄС – це приблизно 10 млрд доларів. Але розраховуємо хоча б на 8”, – підкреслив він.

” Тобто у нас буде більше грошей. Усі вони прив’язуються тільки до одного сигналу – меморандум з МВФ. Це про довіру до України. Зараз є дві умови, одну з них ми виконали. Перша умова – це земельна реформа. І другий крок – це банківський закон (т.з. “антиколомойський закон”, що унеможливлює повернення банків їхнім колишнім власникам, – прим. Абзацу). Ми обов’язково маємо його прийняти”, – додав президент.

Нагадаємо, раніше Уряд України вирішив повернутися до державного регулювання цін на продукти та ліки.